Make your own free website on Tripod.com
THE LIGHT BEYOND HOMESITE
Intro a novinky Profil MP3 CD Texty Články Spolupráce Kontakt English Odkazy

Profil


The Light Beyond, podzim 1996

Elektronická kapela The Light Beyond byla založena v roce 1995. U jejího zrodu stáli Hank Rosse - vlastním jménem Hynek Rozkovec (zpěv, syntezátor, kytara a programování, autor většiny materiálu) a Harry Hewer - vlastním jménem Hynek Rubeš (syntezátor, bicí pady a programování). Název byl převzat z knihy dr. Raymonda Moodyho (v češtině vyšla jako Světlo po životě). Na počátku se orientovali na čistý syntezátorový pop ovlivněný zejména Depeche Mode, Visage a Human League. Témata většiny textů by se dala shrnout pod Yazzoo-ovský název The Dark Side Of Love, ale rozhodně se nejedná o nějakou programově dodržovanou zvyklost. Produktem raného období byla demo alba The Flowers Of Pain (1996) a Synthetic Pleasures (1997). Na podzim roku 1998 dochází k odchodu Harryho Hewera, a tak se The Light Beyond stává sólovým projektem Hanka Rosse s příležitostnou účastí jeho spoluhráčů z funk-rockové formace Kolben Brothers, jmenovitě Davida Sellnera (basa, kytara) a Ondřeje Kuchaře (kytara).

Současně též dochází k částečné stylové proměně. Jde zejména o silný vliv trip hopu, který se asi nejvíce projevil ve skladbě Bloody Track, která svou nervy drásající atmosférou a temným rapem připomíná nejponuřejší kompozice z alba Mezzanine od bristolských Massive Attack. Příznivci kompilací Café Del Mar si přijdou na své ve skladbě 74, ale u jiných písní můžeme slyšet též vlivy gothic rocku (State Of Mind), EBM, electro-punku (Big Time Politics) a moderní taneční hudby (Cancer).

Kapela odehrála cca 5 živých vystoupení, v současné době naživo nehraje, ale co není dnes, může být ... no asi ne zítra, ale třeba brzo.

Hank Rosse, prosinec 2002

Hank Rosse & Harry Hewer, říjen 2003

Hank Rosse je při studiové práci nerad vyrušován