Make your own free website on Tripod.com
THE LIGHT BEYOND HOMESITE
Intro a novinky Profil MP3 CD Texty Články Spolupráce Kontakt English Odkazy

Články

Seznam :
(články jsou "přetištěny" přesně podle originálních textů)

  1. Rock Report 3/98
  2. Obvodní kulturní dům Praha 9 11/96
  3. Rock & Pop, cca léto 2001

THE LIGHT BEYOND
Synthetic Pleasures

THE LIGHT BEYOND je dvojka v sestavě Harry Hewer a Ignie Rosse. S největší pravděpodobností nejde o jejich vlastní jména, ale spíše o umělecké pseudonymy. V případě, že ne, tak je to první zahraniční kapela svého druhu s českým manažerem. Hudebně jde čistě o elektronickou záležitost. Na albu Synthetic Pleasures projevují svou náklonnost a nejspíše i hlubokou úctu EBM a stejně hluboce se klaní směrem k osmdesátým létům. Ve svých skladbách používají synthetizátory, akustickou a elektronickou kytaru a drum modul. Počet BPM však nikdy nepřesáhne pomyslnou hranici, aby se dalo hovořit o soudobé alternativní taneční hudbě. Každou skladbu prokládá poměrně často Ignie Rosse zpěvem, jenž je občas doplněn i vokálem, těžko říct, zda jeho vlastním. I přesto, že první skladba po zaslehnoutí pár tónů inklinuje k doměnce, že samply, tak typické pro osmdesátá léta, používají The Light Beyond pouze k doplnění jako třeba Daft Punk, v dalších skladbách dokazují, že to s nimi myslí opravdu vážně a staví na nich. Zdá se, že mezi oblíbené kapely této dvojice patří spíše starší produkce kapel Depeche Mode či Alphaville. Kdo ví, zda si při takové produkci dokáží mimo nostalgiků najít cestu také k dnešní široké mase přeTECHNOvané mládeže. Přece jen se časy mírně změnily a dvakrát se do téže řeky lézt nedá.

Jiří Hofreitr


THE LIGHT BEYOND
Klub Prosek 7.11.1996

Kapela THE LIGHT BEYOND se zformovala v listopadu loňského roku. Soubor, který tvoří Hynek Rubeš (klávesy, programování) a Hynek Rozkovec (zpěv, klávesy, programování, občas kytara), se od svého vzniku orientuje na novoromantický pop, ale nebrání se ani vlivům z jiných hudebních oblastí.
Název převzali z knihy Dr. Raymonda Moodyho Světlo po životě. Žádné zhudebněné poučky tohoto vizionáře posmrtného života však nečekejte. Ve výhradně anglických textech se jedná spíše o útržky pocitů, nálad, vzpomínek a příběhů.
"Je tu i pár věcí o některých lidech z mého okolí, ale nemyslím si, že se o tom někdy dozvědí," říká autor textů, zpěvák Hynek Rozkovec. A co muzika ?
" V současné době máme na repertoáru asi pětadvacet skladeb. Nejstarší z nich spatřila světlo světa před šesti lety. Deset věcí se v jiných verzích objevilo na nultém demu FLOWERS OF PAIN. V blízké budoucnosti chceme více koncertovat a zmapovat svoji nejnovější tvorbu na dalších demokazetách."


A nyní lahůdka na závěr : recenze singlu Tiny Moment / Nothing To Me od "respektovaného" metalového recenzenta Petra Korála, přesné znění bohužel nemám k dispozici (kdo pomůže ?)

Škatulka trip hop / synth pop navnadí, ale jedná se spíše o modernější verzi Depeche Mode a Oceánu. Je to všechno ale hrozně unylé. Hodnocení 2 hvězdičky.